ЗАХВОРЮВАННЯ, ЩО СУПРОВОДЖУЮТЬСЯ КАШЛЕМ


Як правило, кашель є захисним рефлекторним механізмом дихальної системи та слугує для очищення дихальних шляхів від слизу/мокротиння та сторонніх частинок.
Кашель може бути результатом впливу різних факторів, найчастіше вірусної респіраторної інфекції.

КАШЕЛЬ ТА РЕСПІРАТОРНІ ІНФЕКЦІЇ

Сухий кашель часто є як симптомом інфекцій верхніх дихальних шляхів, таких як застуда, грип, фарингіт, тонзиліт, синусит тощо. Респіраторні інфекції – одна з найпоширеніших причин відвідування лікаря та найчастіший діагноз, що призводить до пропуску роботи або навчання. В основному ГРЗ спричинені вірусами або бактеріями.

КАШЕЛЬ НАЙЧАСТІШЕ Є РЕЗУЛЬТАТОМ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ.

Переважну більшість інфекцій верхніх дихальних шляхів спричиняють віруси. Відомо понад 200 штамів вірусів (риновіруси, коронавіруси; віруси грипу, парагрипу та аденовіруси), що спричиняють гострі інфекції дихальних шляхів, для яких характерна наявність кашлю.

ОБЕРЕЖНО, ВІРУС!
Віруси можуть передаватись повітряно-крапельним шляхом у разі безпосереднього контакту. Зупинити поширення інфекції можна, вживши таких профілактичних заходів, як миття рук з милом та водою, мінімізація контакту з іншими людьми під час хвороби та дотримання правил гігієни при кашлі (кашляти у зігнутий лікоть).

Кашель у дітей або дорослих є попереджувальним сигналом, який ми не повинні ігнорувати.

За відсутності належного лікування ГРЗ (у тому числі, коли пацієнт переносить хворобу «на ногах»), захворювання може ускладнити розвиток бронхіту, ангіни тощо. Також можливе загострення хронічних захворювань дихальної системи, наприклад, бронхіальної астми. Кашель є одним із найпоширеніших симптомів респіраторних захворювань, інфекцій верхніх дихальних шляхів (ІВДШ), таких як фарингіт та ларингіт.

Сухий кашель також характерний для трахеїту. Інфекція часто «опускається» із верхніх дихальних шляхів у нижні відділи дихальної системи.

Навіть легкий нежить може спричинити кашель, оскільки слиз із носа потрапляє на слизову оболонку задньої стінки глотки, що дуже чутлива до будь-яких подразнень.

Симптоми інфекції верхніх дихальних шляхів, як правило, тривають від 3 до 14 днів. Відвідування лікаря може бути доцільним, якщо кашель не полегшується протягом 5 днів.

Захворювання, що супроводжуються кашлем

ТОНЗИЛОФАРИНГІТ

Тонзилофарингіт – це інфекційне запалення глотки та/або мигдалин. Найчастіше спричиняється вірусами, рідше бактеріями та грибами. При інфекційному фарингіті бактерії або віруси можуть безпосередньо проникати у слизову оболонку, викликаючи місцеву запальну відповідь. Найпоширенішими симптомами є біль та/або першіння в горлі, почервоніння, набряк, сухий кашель.

ЛАРИНГІТ

Ларингіт – це запальне захворювання гортані. Вирізняють хронічну (затяжний перебіг, від 3 тижнів і більше) та гостру форму (менше 3 тижнів). Найчастіше має вірусне або бактеріальне походження. Основними симптомами ларингіту є сухий «гавкаючий» кашель, захриплість голосу, біль у горлі та утруднення дихання.

ТРАХЕЇТ

Трахеїт – це запалення слизової оболонки трахеї, що може бути спричинено вірусами або бактеріями. Для захворювання характерні такі симптоми та скарги, як сухий, дратівливий кашель, що може стати продуктивним у міру перебігу інфекції. Можливі також охриплість голосу та біль у горлі.

БРОНХІТ

Бронхіт характеризується запаленням бронхів. Це одна з найпоширеніших причин звернення за медичною допомогою.
Найчастіше спостерігається гострий бронхіт, що може бути спричинений як вірусами, так і бактеріями. Як правило, він триває менше 3 тижнів.
Основні скарги та симптоми у пацієнта при бронхіті: кашель, наявність мокротиння (прозорого, жовтого, зеленого кольору або іноді навіть зі слідами крові); виділення слизу з носа, головний біль, м’язові болі, лихоманка, слабкість та загальне нездужання, можливо біль у грудях.

ПНЕВМОНІЯ

Пневмонія – це інфекційне захворювання легеневої тканини. Залежно від причини виділяють 2 типи: бактеріальна та вірусна.
Для пневмоній характерні такі скарги та симптоми: різке порушення загального самопочуття (слабкість, пітливість, зниження апетиту), можливо задишка, кашель
(можливий різний характер на різних етапах розвитку).

Гербіон® сироп ісландського моху

Гербіон® сироп ісландського моху

Гербіон® сироп ісландського моху

полегшує сухий та подразливий кашель, знімає біль у горлі та хрипоту.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Гербіон® сироп плюща

Гербіон® сироп плюща

Гербіон® сироп плюща

сприяє відхаркуванню, розрідженню слизу та виведенню його з легенів.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Гербіон® сироп подорожника

Гербіон® сироп подорожника

Гербіон® сироп подорожника

полегшує сухий та подразливий кашель на фоні захворювання верхніх дихальних шляхів.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Гербіон® сироп первоцвіту

Гербион® сироп первоцвета

Гербіон® сироп первоцвіту

рекомендується як відхаркувальний засіб при кашлі на фоні застуди з чудовим смаком чебрецю.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Гербіон® плющ льодяники

Гербіон® плющ льодяники

Гербіон® плющ льодяники

є розчином для відхаркування при вологому кашлі для дорослих та дітей у віці від 6 років, не містить цукру.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Джерела інформації:

  1. https://www.medicinenet.com/upper_respiratory_infection/article.htm
  2. NCDHHS: Інфекційні респіраторні захворювання. Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб Північної Кароліни, 2018 г. [цитовано 25 квітня 2019 г.]. Доступно за адресою : https://epi.publichealth.nc.gov/cd/diseases/respiratory.html
  3. Балентін-молодший, Набілі С.Н., Шил-молодший WC. Інфекція верхніх дихальних шляхів (URTI) [Інтернет]. Medicine Net, Сан-Клементе, [цитировано 23 апреля 2019 г.]. Доступно за посиланням: https://www.medicinenet.com/upper_respiratory_infection/article.htm#upper_respiratory_tract_infection_definition_and_facts

Відповідальність за використання інформації: інформація, представлена у цьому розділі, не призначена та не замінює професійні рекомендації, діагностичне обстеження та лікування. Весь представлений тут матеріал розміщено виключно для довідки. У разі виникнення будь-яких питань щодо стану здоров’я слід обов’язково проконсультуватись з лікарем або іншим медичним працівником.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем та обов’язково ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб.
Р.П.№UA/13504/01/01, Р.П.№UA/12176/01/01, Р.П.№UA/9748/01/01, Р.П.№UA/3751/01/01.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я