Наслідки кашлю для повсякденного життя

Кашель є нормальним явищем у дітей та дорослих, що може впливати на повсякденне життя. Хоча кашель є неприємним, він виконує важливу функцію – очищує дихальні шляхи. Але кашель також може бути симптомом захворювання. Кашель є однією з найпоширеніших причин звернення до лікаря, оскільки він викликає занепокоєння та впливає на продуктивність праці, сон тощо.

Кашель може бути дратівливим та сухим або може призвести до утворення густого слизу в дихальних шляхах (що не відхаркується), що називається вологим або продуктивним кашлем.

Відмова від відповідальності: Інформація в цьому дописі не замінює консультацію лікаря, діагностику або лікування. Зміст вказаний лише для ознайомлення. Звертайтесь до свого лікаря або інших фахівців у сфері охорони здоров’я, якщо у вас є запитання щодо медичного стану або лікування.

Наслідки кашлю

Кашель може впливати на повсякденне життя, здоров’я та розпорядок дня. Нижче наведено психологічні та соціальні наслідки кашлю для здоров’я.

ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

Кашель є поширеним наслідком вірусної інфекції дихальних шляхів. Під час кашлю у дихальних шляхах утворюються краплі, що можуть поширювати вірусні інфекції дихальних шляхів. Під час одного епізоду кашлю може утворитись прибл. 3000 крапель! Тому важливо дотримуватися гігієни кашлю – кашляти в носову хустку, рукав або внутрішню сторону ліктя1.

ВИСОКИЙ ТИСК ПРИЗВОДИТЬ ДО НЕЗРУЧНОСТІ

Наслідки кашлю для повсякденного життя

Коли ми кашляємо, у грудях може посилюватись тиск. Іноді це може призводити до розриву дрібних вен в очах, носі та сідницях, або до проблем з витіканням сечі (нетримання сечі). Кашель також може спричиняти відчуття запаморочення2.

Наслідками кашлю також можуть бути захриплість, головний біль, виснаження тощо3.

ПСИХОЛОГІЧНІ ТА СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ КАШЛЮ

Крім наслідків для здоров’я, кашель також суттєво впливає на якість життя. Кашель часто заважає нашим планам та призводить до стресу та пропуску у навчанні або роботі через відсутність продуктивності. Нижче представлено психологічні та соціальні наслідки кашлю:

  • Порушення сну
  • Порушення повсякденної діяльності
  • Зниження продуктивності праці/навчання
  • Переривання розмов, телефонних дзвінків або відеоконференцій
  • Відчуття втоми
  • Відчуття тривоги
  • Страх захворіти
  • Розчарування
  • Роздратованість членів родини4

Вплив кашлю на якість життя також залежить від тривалості кашлю. Кашель, що триває кілька тижнів, суттєво впливає на самопочуття5.

Коли слід звернутися до лікаря6

Наслідки кашлю для повсякденного життя
  • Якщо кашель триває більше 3 тижнів
  • Якщо кашель не полегшується або посилюється після тижня самостійного лікування
  • Якщо кашель повторюється
  • Якщо кашель з’являється лише вночі
  • Якщо у вас спостерігається будь-що з вказаних нижче ознак:
    • Задишка
    • Підвищення температури
    • Кровохаркання
    • Біль у грудях
    • Ненавмисна втрата ваги

Якщо у вас гострий кашель (кашель тривалістю менше 3 тижнів) без жодного з перерахованих вище симптомів, вам можуть допомогти безрецептурні препарати, такі як сиропи або льодяники Гербіон®.

Гербіон® пропонує асортимент протикашльових препаратів. Гербіон® сироп подорожника та Гербіон® сироп ісландського моху полегшують сухий дратівливий кашель. Гербіон® сироп плюща , Гербіон® плющ льодяники та Гербіон® сироп первоцвіту сприятимуть відхаркуванню слизу у разі вологого (продуктивного) кашлю.

Гербіон®

Висновки

Кашель може суттєво порушити повсякденне життя та призвести до більш серйозних захворювань. У боротьбі з кашлем допомагають безрецептурні препарати, наприклад, Гербіон, та домашні суміші.

Якщо ви бажаєте дізнатись більше про можливі ускладнення кашлю у дітей, див. статтю «Чи має турбувати дитячий кашель?»

Список використаної літератури

  1. Dhand R, Li J. Coughs and Sneezes: Their Role in Transmission of Respiratory Viral Infections, Including SARS-CoV-2. Am J Respir Crit Care Med. 2020; 202(5): 651-9.
  2. Ribarič S (ed). Seminarji iz patološke fiziologije. Ljubljana: Medicinska fakulteta, Inštitut za patološko fiziologijo, 2014. p. 80–82
  3. Irwin RS. Complications of cough: ACCP evidence-based clinical practice guidelines. Chest. 2006; 129(1 Suppl): 54S-58S.
  4. Birring SS, Prudon B, Carr AJ et al. Development of a symptom specific health status measure for patients with chronic cough: Leicester Cough Questionnaire (LCQ). Thorax. 2003;58 (4): 339-43.
  5. Koskela HO, Lätti AM, Pekkanen J. The impacts of cough: a cross-sectional study in a Finnish adult employee population. ERJ Open Res 2018; 4: 00113-2018
  6. Madjar B. Kašelj. In: Pisk N, editor. Samozdravljenje: priročnik za bolnike. Ljubljana; Slovenian Pharmaceutical Society, 2011: 46–58.
  7. Herbion Plantain Syrup: SmPC.
  8. Herbion Iceland Moss Syrup: SmPC.
  9. Herbion Ivy Syrup: SmPC.
  10. Herbion Ivy Lozenges: SmPC.
  11. Herbion Cowslip Syrup: SmPC.

Корисна інформація

6 порад щодо боротьби з кашлем

ДЕТАЛЬНІШЕ

Готуйтесь до відпустки без кашлю

ДЕТАЛЬНІШЕ

Важливість фітотерапії при лікуванні кашлю

ДЕТАЛЬНІШЕ

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням проконсультуйтесь з лікарем та обов’язково ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб.
Р.П.№UA/13504/01/01, Р.П.№UA/12176/01/01, Р.П.№UA/9748/01/01, Р.П.№UA/3751/01/01.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я